• 5
O Firmie
Vision dzisiaj Prezes Filozofia Firmy Historia Firmy Opracowanie produkcji Vision Styl życia Vision Globalna Odpowiedzialność Nowości Biura
Strona główna O Firmie Filozofia Firmy

Filozofia Firmy

Filozofia Vision — to świadomy wybór człowieka na korzyść zdrowego trybu życia,  na korzyść dobrego zdrowia.

Filozofia firmy Vision nosi nazwę Wybór Dobrego Zdrowia — lub w skrócie, — WDZ. U podstaw tej filozofii leży uznanie zdrowia człowieka za najwyższą wartość i pojmowanie zdrowia jako harmonii fizycznej, duchowej, intelektualnej i socjalnej jakości życia.

Warunki, w których żyje współczesny człowiek często okazują się niekorzystne dla zdrowia. Wszystkich nie można wymienić. Jednocześnie wiele z tego, co określa stan zdrowia mimo wszystko pozostaje w naszej mocy — na przykład sposób odżywiania, długość snu itd. Wszystko to jest wynikiem indywidualnego wyboru, którego człowiek dokonuje na podstawie swojego osobistego systemu wartości. To właśnie system wartości określa zachowanie człowieka, jego przyzwyczajenia, priorytety i generalnie to, co nazywamy stylem życia.

Wybór dobrego zdrowia — to osobisty wybór człowieka. Jednak niełatwo jest dokonać go w pojedynkę — potrzebna jest pomoc osób jednakowo myślących. Bardzo często bowiem jesteśmy zmuszani do podjęcia ważnych dla nas decyzji w warunkach niezdrowej blokady informacyjnej — na przykład pod naciskiem krzykliwej reklamy, nawołującej do używania niszczących zdrowie towarów, takich jak tytoń, alkohol, jedzenie „fast food”, itp. Tej „agresji reklamowej” można się przeciwstawić tylko przy poparciu społeczności osób jednakowo myślących, które dokonały już swojego świadomego wyboru na rzecz zdrowia.

Dzisiaj miliony ludzi na całym świecie mogą być wdzięczne Dystrybutorom Vision, zwolennikom filozofii WDZ za pomoc w dokonaniu prawidłowego wyboru. Tym samym, tworząc społeczność „prymusów zdrowia”, Firma wznosi „latarnię morską”, która będzie swoim światłem wyznaczać drogę wszystkim podążającym tym szlakiem.