• 5
O Firmie
Vision dzisiaj Prezes Filozofia Firmy Historia Firmy Opracowanie produkcji Vision Styl życia Vision Globalna Odpowiedzialność Nowości Biura
Strona główna O Firmie Globalna Odpowiedzialność

Globalna Odpowiedzialność

W ramach swojego strategicznego wystąpienia podczas Millenium 2009, Prezes Firmy Dmitrij Buriak w następujący sposób określił globalną, światową odpowiedzialność Firmy:

„W jakim miejscu znajduje się ludzkość w swoim dążeniu do tego, aby żyć długo i szczęśliwie? Oto 5 głównych problemów w medycynie:

  1. Środki finansowe przeznaczone przez państwo na ochronę zdrowia przynoszą więcej korzyści bogatym, aniżeli biednym.
  2. Powyżej 100 mln ludzi rocznie popada w nędze, a wynika to z faktu, że są zmuszeni płacić za pomoc medyczną.
  3. Zasada kompleksowego podejścia do zdrowia człowieka została naruszona. Człowiek jako system nie podlega badaniu, a zamiast tego został przekazany w ręce lekarzy wąskiej specjalizacji.
  4. Współczesna medycyna nie jest w stanie zapewnić wysokich standardów bezpieczeństwa i elementarnej higieny. Wzrasta śmiertelność wśród pacjentów w wyniku infekcji szpitalnych i nieprawidłowo dobranych lekarstw.
  5. Pomoc medyczna koncentruje się wokół drogich usług co uderza w profilaktykę i propagowanie zdrowego stylu życia.

Problematyka w sferze ochrony zdrowia na całym świecie jest oczywista. Jaki jest stan zdrowia społeczeństwa Centralnej i Wschodniej Europy?

Mężczyźni żyją tylko 57 lat, a w Islandii – 79,5, czyli o 22,5 lat dłużej! Drugie miejsce od końca zajmuje Kazachstan. Na trzecim uplasowała się – Ukraina. Rosja, Ukraina i Kazachstan – główne rynki Vision w przestrzeni postsowieckiej. Nasz produkt cieszy się tutaj dużym zainteresowaniem.

Proszę zwrócić uwagę na drugi wskaźnik – ilość palaczy wśród dorosłych. Ukraina – 62%, Rosja – 61%. Komentarze są zbędne. Wraz ze wzrostem deficytu zdrowia i cen lekarstw nieustannie wzrasta „wartość” naszego zdrowego produktu.

Na całym świecie, również w USA i w Rosji, ludność starzeje się. Jeśli w przeciągu tysiącleci ilość młodych ludzi znacznie przewyższała ilość starszych osób to w 2011 r. sytuacja odwróci się o 180 stopni. Ilość osób starszych wzrośnie i nie tylko w krajach rozwiniętych, ale również w rozwijających się, takich jak: Indie i Chiny. Świat może stopniowo przerodzić się w dom starców.

Przy tym, średnia długość życia w krajach rozwiniętych stopniowo zaczyna się obniżać. W dzisiejszych czasach ludziom zagraża nie tylko środowisko zewnętrzne, ale również liczne nałogi, nieprawidłowy sposób odżywiania się, modyfikowana żywność, fast-foody. Nowe pokolenie, które już w dzieciństwie staje się ofiarą nadwagi wkroczy w dorosłe życie z niewidzialnym ryzykiem dla zdrowia, dlatego też w przeciągu 10 – 15 lat możemy stać się świadkami szokującego obniżenia się długości życia, wydawało by się, w najbardziej bogatych krajach.

Rozwijając nasz zdrowy biznes jesteśmy przekonani o tym, że branża Wellness w najbliższym czasie przeżyje gwałtowny wzrost. A sama branża Wellness, która pierwotnie kojarzyła się z fitness klubami, zaprezentuje nowe oblicze. Tym obliczem będzie marketing sieciowy. Mówi o tym w sposób przekonywujący doradca amerykańskich prezydentów Paul Pilzer w swoim epokowym badaniu „Kolejny trylion”.

Zastanówmy się nad tym, kiedy człowiek zaczyna interesować się swoim zdrowiem i stosować BAD-y?

Najczęściej, gdy czujemy się gorzej.

A kiedy człowiek zaczyna rozglądać się za alternatywnym zajęciem? Również wtedy, gdy ma do czynienia z bezrobociem.

Widzimy, że w czasach światowego kryzysu okoliczności nieoczekiwanie dotknęły obu tych kwestii. Tym bardziej, że choroby i bezrobocie rzadko nie idą w parze. Straciłeś zdrowie i nie masz głowy do pracy. A utrata pracy na pewno odbije się na zdrowiu.

Rynek zdrowia pracuje dla Nas. Ale dla Nas pracuje również rynek pracy. Dostrzegamy to na podstawie danych drugiej szanowanej organizacji - Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Na początku 2010 r. Międzynarodowa Organizacja Pracy opublikowała dokument o nazwie „Globalne trendy w zatrudnieniu”, który dotyczy następstw współczesnego kryzysu ekonomicznego. Wśród nich – masowe bankructwa przedsiębiorstw i zwolnienia pracowników.

Czym jest bezrobocie? To upadek w „socjalną otchłań”. Im dłużej człowiek pozostaje bez pracy, tym trudniej udaje mu się znaleźć pracę w przyszłości. Zbaczając z kursu, osoba bezrobotna chcąc nie chcąc zmierza w stronę socjalnej degradacji. Szanse na powrót zmniejszają się.

Praca zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu człowieka i ma ogromne znaczenie w odniesieniu do życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Brak pracy to podstawowa przyczyna ubóstwa i socjalnej niestabilności. Więc jakie oczekiwania mamy wobec rynku pracy, jeśli współczesny kryzys jest najbardziej dotkliwy od lat 30. ubiegłego wieku?

W raporcie ze stycznia Międzynarodowa Organizacja Pracy opublikowana prognozę wzrostu bezrobocia na świecie. Zgodnie z prognozą ilość bezrobotnych powinna była wynieść w 2009 r. około 231 mln osób. Jednak już pierwsze miesiące pokazały, że realna sytuacja jest znacznie gorsza i rozwija się według gorszego scenariusza.

Patrząc na te cyfry, rozumiemy, że miliony ludzi na świecie nie uniknie wyboru marketingu sieciowego. Zapraszamy Was, abyście przyłączyli się do nas. Proponujemy Wam biznes Vision. Swobodny. Dynamiczny. Śmiały. Dochodowy. Nasza propozycja biznesu – to wspaniałe wyjście (ściślej mówiąc – wejście!) dla tych milionów osób, które zostały odtrącane przez tradycyjny rynek pracy.

Nasz autorytet, który wypracowaliśmy przez lata pracy to setki tysięcy historii powrotów do zdrowia, dziesiątki tysięcy historii uzyskania niezależności finansowej.

Jest to niczym nie ubarwiona reputacja zaskakująco ludzkiej Firmy, która została oficjalnie uznana przez takie organizację jak: Międzynarodowa Organizacja Pracy i Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Nasza historia – to istnienia tysięcy dzieci, których życie stało się lepsze dzięki nieprzerwanej działalności charytatywnej, którą to Firma zajmuje się nie z poczucia obowiązku, a z całego serca.

Strategia Firmy na najbliższe 5 lat jest ukierunkowana na to, aby tych, których nazywa się dzisiaj Dystrybutorami Firmy Vision, otrzymali możliwość posiadania wzrastającego dochodu, która zabezpieczyłaby podstawową kompetencję - komunikację.

Działalność Firmy to wkład w ważne przedsięwzięcie – przywrócenia zdrowego pokolenia, formowania zdrowego finansowo – zabezpieczonego społeczeństwa”.